KONST / Litografier / Färglitografi 7361008
nr 736 1008
Lennart Jirlow
(1936-2020), Sverige
Färglitografi , Lennart Jirlow (f. 1936), Vasateatern 1886 - 1986, sign. 47/210, motivets mått: 76x51
Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.
Utrop:
2.500 kr
Såld:
2.700 kr
måndag 30 januari 2012
2.100 kr
2.500 kr
2.500 kr
ledande budet*
- Klassiska
Lennart Jirlow
Läs mer om Lennart Jirlow
Signe Persson-Melin (f. 1925)